Anne ve babanın temsil ettiği roller nelerdir?

Anne ve babanın temsil ettiği roller nelerdir?

   
Aile içinde anne hassasiyet, zerafet, şefkat, merhamet gibi rolleri temsil ederken...
 
Ekleyen : Abullah KAÇAN
Okuma Sayısı : 5063

 

Aile içinde anne hassasiyet, zerafet, şefkat, merhamet gibi rolleri temsil ederken; baba da temkin, dirayet, vakar, disiplin ve güç gibi unsurları temsil eder.
* Anne ve baba bu rollerine uygun davranmalıdır. Anne, babanın baba da annenin rolünü üstlenmeye kalkarsa gayri fıtri bir durum ortaya çıkacağından değişik sorunları da beraberinde getirir.

* Bu, baba şefkat göstermeyecek veya anne dirayetli olmayacak demek değildir. Ancak annenin şefkati babanın da dirayeti daha önde görünmesi gerekir.

* Babanın şefkati anneninkini geçmeye başlayınca anne ister istemez babanın rolü olan disipline yöneliyor. Tabii bu durum da sorunları beraberinde getiriyor.

 

Yorumlar

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

 

Evlilik Müessesi Yeni Haberler

Evlilikte mutluluğun '9' sırrı

Evlilikte mutluluğun '9' sırrı Mutlu olanlar bunun için olması imkansız büyük şeyler beklemeyenlerdir...

Önce nişan sonra düğün; 20 soruda nişanlılık

Önce nişan sonra düğün; 20 soruda nişanlılık Nişan, evlilik öncesi evliliğe hazırlık döneminin adıdır...

 

© Copyright 2012 Abdullah KAÇAN | İlimnet - İlim İnternet

Kategoriler
Akaid - Allah'a İman , Cennet , Esmaül-Hüsna , Müslümanın Tutumları , | Fıkıh - Hac , Kurban , Namaz , Ramazan Ve Oruç , Taharet , Zekat , | İlimi Araştırma - Canlılar , Hz.Mehdi , Kuran Mucizeleri , | İslam Tarihi - Asr-ı Sadet , İslamdan Önce , Mezhepler Tarihi , Padişahlar , Peygamberler Tarihi , Savaşlar , | Kadın Ve Aile - Çocuk Eğitimi , Evlilik Müessesi , Örnek Kadınlar , | Siyer - Sahabeler , | Tasavvuf - Tasavvuf Büyükleri , |
Videolar Animasyon Belgesel Film Ve Dizi Komedi Eğlence Video Klip  
Kuran , Sünnet, Hadis , Mekke , Medine, Ravza, Muhammed (sav) , Sanal Kütüphane , İlahi , Ezgi , Hatim , Sohbet , Ders , Film , Çizgi Film, Arapça , Klip , Şiir , Mp3 , Belgesel ,Yazarlar
I